КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО
ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ ЛІНІЙНЕ УПРАВЛІННЯ
АВТОМОБІЛЬНИХ ШЛЯХІВ


КП ЕЛУАШ

м.Запоріжжя, вул. Володимира Грищенка, 23
приймальня eluavtodor@ukr.net

Історія підприємства


  

  Комунальне підприємство "Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів" (КП "ЕЛУАШ") має майже 50-річний досвід надання послуг у сфері благоустрою міста.

 Підприємство створено 15 березня 1973 року на підставі наказу Міністра комунального господарства УРСР від 16 березня 1972 року №287 та Рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради депутатів від 15 березня 1973 року №86 з метою забезпечення безаварійної експлуатації автомобільних шляхів міста Запоріжжя.

Адміністративно-господарський корпус, ремонтні майстерні, бокси для розміщення спецтехніки спочатку розташовувалися в Заводському районі за адресою: Діагональне шосе, 8. На той момент чисельність підприємства становила 173 працівника, на балансі перебувало 55 одиниць автотракторної техніки для утримання та поточного ремонту доріг міста.

 Очолив роботу новоствореного підприємства Коба Григорій Михайлович, який працював на підприємстві понад десять років, збільшуючи виробничу міць підприємства та розширюючи зони обслуговування.

 Для оперативного виконання робіт у кожному районі міста створено сім шляхово-експлуатаційних дільниць (ШЕД), на яких розташовувалися адміністративно-господарські та виробничі корпуси, авторемонтні майстерні, бокси, навіси для зберігання спецтехніки дільниць та антиожеледних матеріалів, а також гідродільниця з утримання та ремонту міської зливової системи.

    З роками підприємство розширювалося.

  Рішенням п'ятнадцятої сесії Запорізької міської ради від 28.01.2004 р. №24 ухвалено рішення про припинення діяльності комунальних підприємств «Еліста» та «Магістраль» шляхом приєднання до КП «ЕЛУАШ».

  Об'єднання комунальних підприємств в одне ціле підприємство централізувало виконання робіт з утримання, будівництва, реконструкції, капітального, середнього та поточного ремонтів вулично-дорожньої мережі міста.

    Підприємство збільшило зону обслуговування, зросли обсяги робіт.

    Вагомий внесок у загальний результат роботи підприємства зробив Грищенко Володимир Федосійович. На посаді керівника Грищенко В.Ф. виявив високий професіоналізм та організаторські здібності.

    З липня 2016 року підприємством керує Пархоменко Дмитро Олександрович, який має чималий стаж роботи в системі комунального господарства. Завдяки його цілеспрямованості, виваженому професійному підходу до справи вдалося досягти стабільної роботи колективу та розвитку у багатьох напрямках.

    Наразі, станом на 01.01.2022 року у КП «ЕЛУАШ» працює 435 працівників.

Адміністративне управління підприємства розташоване за адресою: вул. Волгоградська, 23

До складу підприємства входить 12 структурних підрозділів:

 - відділ експлуатації та ремонту машин, механізмів, у тому числі диспетчерська служба, що працює у цілодобовому режимі (вул.Волгоградська,23);

 - автомобільні майстерні (вул.Волгоградська, 23);

 - шляхово-експлуатаційна дільниця №1 Дніпровського району (вул. Зачиняєва, 4);

 - шляхово-експлуатаційна дільниця №2 Вознесенівського району (вул. Цимлянська 25);

  - шляхово-експлуатаційна дільниця №3 Олександрівського району (вул. Поштова, 139-б);

  - шляхово-експлуатаційна дільниця №4 Шевченківського району (вул. Іванова, 97-а);

  - шляхово-експлуатаційна дільниця №5 Хортицького району (Хортицьке шосе, 6 та вул.Козака Бабури, 13);

  - шляхово-експлуатаційна дільниця №6 Комунарського району (вул. Чкалова, 101);

  - шляхово-експлуатаційна дільниця №7 Заводського району (вул. Цимлянська 25);

  - дільниця з утримання та ремонту системи міської зливової каналізації (вул. Цимлянська 25);

  - дільниця з утримання та ремонту мостів (вул. Поштова, 139-б);

  - дільниця з реконструкції, капітального ремонту та розмітки доріг (вул. Цимлянська 25) .

 Відповідно до Статуту КП «ЕЛУАШ» силами всіх виробничих структур на автомобільних шляхах міста Запоріжжя, на маршрутах руху міського громадського транспорту проводиться механічне або ручне прибирання закріплених територій, вивіз сміття, стихійних звалищ з вулично-дорожньої мережі, очищення та ремонт зливової системи міста, мостів, нанесення дорожньої розмітки на поверхні асфальтобетонного покриття, всі види ремонту дорожнього покриття міських шляхів, надання послуг автотранспортної та спеціальної техніки.

 Підприємство також здійснює обслуговування та ремонт власної спецтехніки. Також, на підприємстві проводиться ремонт підмітальних щіток для спеціалізованих машин та тракторів.

  Міська вулично-дорожня мережа перебуває на балансі районних адміністрацій міста.

  КП «ЕЛУАШ» проводить виконання робіт з утримання та ремонту закріплених територій за затвердженими переліками (найменування об'єкта, зазначення площі, періоду, кратності надання послуг з урахуванням весняно-літнього та осінньо-зимового утримання) та графіками виконання ремонтних робіт згідно з укладеними договорами з Департаментом інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради та районними адміністраціями міста.

 У зимовий період постійно виконуються роботи з очищення доріг міста від снігу та льоду, проводиться обробка доріг та тротуарів антиожеледними матеріалами, що забезпечує безперебійний рух автомобільного транспорту. Роботи ведуться у денний та нічний час. Здійснюється цілодобове чергування водіїв та трактористів.

 У весняний період із настанням сприятливих погодних умов підприємство розпочинає роботи з очищення вулично-дорожньої мережі від бруду, сміття та наносного ґрунту після зимової експлуатації.

 Підприємство виконує роботи з прибирання міста до та після проведення загальноміських заходів, а також бере активну участь у ліквідації стихійних надзвичайних ситуацій у цілодобовому режимі роботи.

 У межах виділеного фінансування за результатами технічного огляду та обстеження вулично-дорожньої мережі, що здійснюються після закінчення зимового сезону, на підставі звернень громадян та депутатів, формується перелік вулиць, на яких необхідно провести ремонт дорожнього покриття. Останнім часом для покращення експлуатаційних якостей вулично-дорожньої мережі збільшилася частка середнього ремонту.

 Підприємство також проводить ремонт внутрішньоквартальних доріг та тротуарів, а також відсипання покриття доріг щебенем та асфальтобетонною крихтою у приватному секторі.

  Розуміння важливості та значимості участі підприємства у загальноміських програмах з благоустрою міста, міська влада ухвалила рішення щодо виділення коштів на придбання нової спеціалізованої дорожньої техніки для утримання та ремонту міських шляхів та тротуарів.

  Завдяки відстеженню та аналізу українського та іноземного ринків у секторі виробництва спеціальної техніки, спостерігаючи за інноваційними процесами щодо сфери діяльності і спеціалізації, підприємство має у своєму парку сучасні високотехнологічні та багатофункціональні види спецтехніки, що дозволяє підприємству виконувати роботи на високому технологічному рівні, утримуючи лідируючу позицію у місті.

 На даний момент на балансі підприємства знаходиться 201 одиниця спеціалізованої техніки, зокрема 138 одиниць спеціальної дорожньої техніки, 63 одиниці тракторної техніки та обладнання.

   Багаторічна наполеглива праця дає свої результати, і сьогодні КП «ЕЛУАШ» є пріоритетним підприємством на ринку дорожніх послуг у місті Запоріжжя.

 Період реалізації ринкових реформ потребує застосування способів та механізмів, які забезпечують ефективне використання бюджету та створення оптимальної моделі функціонування та розвитку економіки підприємства. Підприємство бере активну участь у тендерах, що проводяться замовниками щодо закупівлі робіт з санітарного утримання, експлуатації, ремонту та реконструкції автомобільних доріг міста. Підприємство неодноразово набувало почесного звання переможця торгів.

 Запорукою успішного функціонування підприємства є забезпечення конституційних прав працівників на безпечні та здорові умови праці, гігієну, дотримання чинних норм охорони праці. На кожному робочому місці створюються умови праці, відповідно до нормативно-правових актів. У встановлені терміни виконуються комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій. 

 Систематично проводиться атестація робочих місць за умовами праці. Працівники безкоштовно забезпечуються спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм.

   Підприємство постійно вдосконалює технологічний рівень виконання робіт та рівень кадрової політики.

   Технології - основа виробництва, але лише участь людини перетворює її на процес, від якого залежить, наскільки ефективно будуть здійснюватися всі виробничі плани. Досягнення будь-якого підприємства залежить від професійної підготовки кадрів, організаторських здібностей керівників, дисципліни та відповідальності всіх працівників за виконання поставлених завдань. Робота вимагає від кожного спеціаліста як теоретичних, так і практичних знань, уміння аналізувати та прогнозувати розвиток ситуації і, звісно, ​​працювати у команді.

    На підприємстві склався чудовий колектив спеціалістів найвищого класу. Працівникам нашого підприємства за сумлінне ставлення до праці та високий професіоналізм неодноразово вручалися грамоти та подяки.

Електронні адреси підприємства КП "ЕЛУАШ": reception.eluad@zp.gov.ua або eluavtodor@ukr.net